Atrakcje

Najciekawsze miejsca regionu
Aktualności
  • Hotel Racibor - PL
  • Hotel Racibor - EN
  • Hotel Racibor - DE

Atrakcje

Poprzez swoje centralne położenie Hotel Racibor*** stanowi świetną bazę wypadową w najbardziej ciekawe miejsca regionu.

Nocując w Naszym Hotelu polecamy zwiedzenie takich miejsc jak:
- Zamek Piastowski w Raciborzu
- Baszta i mury obronne - Racibórz
- Zespół Klasztorno - Pałacowy w Rudach
- Zabytkowa stacja kolei wąskotorowej w Rudach
- Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu
- Kościół Św. jakuba - Racibórz
- Kościół Św. Jana Chrzciciela - Racibórz
- Aquapark H2O w Raciborzu 

Zamek Piastowski

Kaplica nazywana jest perłą górnośląskiego gotyku i wykazuje podobieństwa do paryskiej kaplicy Saint-Chapelle. W skład kompleksu zamkowego wchodzą ponadto: budynek bramny, dom książęcy, w północnej pierzei warzelnia browaru, w zachodniej słodownia. W południowo-zachodnim narożu zachowały się fragmenty murówh. W skrzydle północnym i zachodnim znajduje się browar zamkowy. W obecnej formie odbudowany po pożarze w 1858 r. i gruntownie zmodernizowany w latach 1896-1897, browar nadal funkcjonuje.

Zespół Klasztorno - Pałacowy w Rudach

Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny wraz z klasztorem założono w II połowie XIII w. przez Zakon Cystersów przybyłych z Jędrzejowa. Opactwo rudzkie od średniowiecza było ważnym ośrodkiem religijnym, kulturalnym i szkolnym. Po kasacji zakonu w 1810 r. zabudowania klasztorne przejęli książęta raciborscy, Wiktor Rothenburg, a potem ród Hohenlohe-Sschillingsfűrst. Od roku 1998, zespół jest we władaniu diecezji gliwickiej. W kościele, ostatnio podniesionym do rangi bazyliki mniejszej, znajduje się obraz Matki Boskiej Rudzkiej.

Kolej wąskotorowa w Rudach

Zabytkowa stacja kolei wąskotorowej w Rudach wzniesiona na początku XX w., obecnie wraz z linią kolejową stanowi skansen, w dawnej parowozowni mieści się muzeum zabytków techniki.

Godziny otwarcia Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach:
PONIEDZIAŁEK nieczynne. WTOREK - PIĄTEK 9.00 - 16.00. SOBOTY 10.30 - 19.00. Niedziele i święta 10.30 - 19.00.

ul. Szkolna 1, 47-430 Rudy
tel.: 0048 500 282 732
e-mail: kontakt@kolejkarudy.pl

Arboretum Bramy Morawskiej

Arboretum to jeden z rodzajów ogrodów botanicznych, w którym dominują drzewa i krzewy. Poza rodzimymi gatunkami roślin w arboretach sadzone są także gatunki egzotyczne pochodzące z podobnych stref klimatycznych.
Arboretum Bramy Morawskiej zajmuje cały obszar lasu Obora, czyli 164 ha i położone jest we wschodniej części Raciborza po prawej stronie Odry. Patrząc w tym kierunku od strony miasta, widzimy malowniczo zalesione wzgórza. Arboretum znajduje się na granicy Kotliny Raciborskiej i Płaskowyżu Rybnickiego.

Bezpieczny hotel